KALENDÁŘ AKCÍ 17 ŽMK DDM KV.doc (52224)

 

 TERMÍN SCHŮZEK 2018

PONDĚLÍ/ÚTERÝ 15-18 HODIN 

DDM KV  klubovna ŽMK Karlovy Vary

 LEDEN 2018   ŽMK K. VARY V PŘÍPRAVÁCH VÝSTAVY ŽELEZNIČNÍCH MODELŮ A ZAJÍMAVOSTÍ KARLOVARSKÉ LOKÁLKY 

 PROSINEC 2017  Instruktoři z klubů SMČR se zúčastnili semináře v Bělči n/O, kde byla na programu stavba modelu vozu řady CDlm (1934) - Mikulášské jízdy s lokomotivou 475.1 na Kraslice a nadílka pro mladé modeláře ŽMK K. VARY.

 LISTOPAD 2017  ŽMK Karlovy Vary se připravuje na prezentaci modelů při Vánoční prodejní akci v DDM KV a chystá svoji první výstavu o jarních prázdninách.

  ŘÍJEN 2017  ŽMK Karlovy Vary se zúčastnil semináře talentované mládeže v Bělči n/O, kde byla na programu stavba modelu od A do Z (od dokumentace po dokončení) stavědlo Bečov n/T.  ZÁŘÍ 2017  ŽMK Karlovy Vary uspořádal prezentaci modelů včetně kolejiště v provozu při bohatém programu akce VZBUĎME VARY konané sobotní odpoledne 23. 9. 2017 na Zámeckém vrchu.

 ČERVEN   Mistrovství ČR bylo letos uspořádáno KŽM Plzeň v krásném prostředí CENTRA TECHMÁNIE - za ŽMK KV se zúčastnilo 6 modelů s úspěchem 2.-3. místa v žákovské i seniorské kategorii.
 
 KVĚTEN   Další ročník republikové soutěže v podobě Krajského přeboru SMČR 2017 byl úspěšným vstupem pro modeláře ŽMK Karlovy Vary,kteří si se 6 modely zajistili další postup na Mistrovství ČR Letos chystané KŽM PLZEŇ.
 DUBEN   Již 10.ročník Přeboru Karlovarského kraje uspořádal KŽM OSTROV - mladí modeláři měli možnost ve 3 disciplínách model, kvíz a jízdy na soutěžním kolejišti zápolit o bodové umístění. Za ŽMK KV úspěšně soutěžilo 11 žáků s 13 modely.
 BŘEZEN   Seminář talentované mládeže SMČR přivítalo rekreační zařízení v Bělči n/O a nechyběli ani modeláři Karlovarského ŽMK.Tématem bylo dokončení stavby nádraží s umístěním v terénu diorama.

 ÚNOR   ŽMK Karlovy Vary začal pilnou přípravou expoziční místnosti a tak řada kolejišť začíná doplňovat řada modelů budov známých z našich tratí.Do budoucna se chce zaměřit na ŽELEZNIČNÍ stavby KARLOVARSKA.

POHLED DO MINULOSTI - O KLUBU

KLUB VZNIKL JAKO JEDNA ZE ZÁJMOVÝCH ČINNOSTÍ NABÍZENÝCH ŽÁKŮM NA ZŠ TRUHLÁŘSKÁ. ZA PODPORY NADŠENCŮ P.HOZY,J.VIGHA,P.WORATSCHE,M.BASLA. PODAŘILO SE VYBUDOVAT VELMI SLUŠNÉ ZÁZEMÍ A POSTUPEM LET I KLUB NA ÚROVNI. KAŽDOROČNĚ NABÍZÍME DĚTEM CHVILKU VOLNÉHO ČASU VE SVĚTĚ MODELOVÉ I SKUTEČNÉ ŽELEZNICE, AKCE I VÝLETY A PŘEDEVŠÍM MOŽNOST VLASTNÍ RUČNÍ TVORBY MODELU. KLUB ZAŽIL NA SAMOTNÉ ŠKOLE TROJÍ STĚHOVÁNÍ A TAK OD ŠKOLNÍHO ROKU 2014/2015 ZAČAL PŮSOBIT POD DDM KARLOVY VARY, KDE BYLY NABÍDNUTY KOMFORTNÍ PODMÍNKY.

ČINNOST KLUBU

ŽÁCI MAJÍ MOŽNOST VYZKOUŠET SI ZRUČNOST -  SVOU VLASTNÍ TVOŘIVOST. ZAMĚŘUJEME SE NA PRÁCI S RŮZNÝMI MATERIÁLY - POZNÁNÍ ŽELEZNICE MODELOVÉ I TÉ SKUTEČNÉ. VELICE VÍTANOU AKCÍ A ZÚROČENÍ CELOROČNÍ PRÁCE JE SOUTĚŽ PRO TYTO NEJMLADŠÍ MODELÁŘE POD NÁZVEM PŘEBOR KARLOVARSKÉHO KRAJE. ZDE SE ŽÁCI OCITNOU VE SVĚTĚ MODELOVÉ ŽELEZNICE - SOUTĚŽE SLOŽENÉ Z KVÍZU - TVORBY VLASTNÍHO MODELU A JÍZDY NA SOUTĚŽNÍM KOLEJIŠTI.

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

MODELÁŘI Z NAŠEHO KLUBU SE NEJEDNOU DOSTALI NA STUPNĚ VÍTĚZŮ - TI ZKUŠENĚJŠÍ JSOU REGISTROVÁNI A OKUSILI I  REPUBLIKOVÉ SOUTĚŽE SMČR. 

EXKURZE

 

 


 

 

 

 PŘIPRAVUJEME SE NA ŠK. ROK 2017 /2018  

   PŘEHLED  STRÁNEK  

 - AKTUÁLNĚ ... BŘEZEN 2018  

 

INFO O ŽELEZNICI    STÁLÁ EXPOZICE ŽMK  DDM KARLOVY VARY O ŽELEZNICI V REGIONU

ŽMK KARLOVY VARY   VÝSTAVA NEJEN MODELOVÉ ŽELEZNICE

SVAZ MODELÁŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY  PŘIPRAVUJE SE SEMINÁŘ  TALENT. MLÁDEŽE SMČR  2018 STAVBA VOZU  ř.Eas

RADY-NÁPADY-INFORMACE  MODELÁŘSKÁ PRÁCE

 

OBRAZOVÁ DOKUMENTACE GALERIE VOZIDEL A POHLED TROCHU DO HISTORIE  

AKCE PRO PŘÍZNIVCE ŽELEZNICE