TERMÍN SCHŮZEK 

školní rok 2018/19 PO - ÚT 15-18

KVĚTEN 2019  ŽMK DDM Karlovy Vary se zúčastnil Krajského přeboru ŽM SMČR s 10 žákovskými a 5 seniorskými modely. Za účasti modelářů z Ostrova,Jesenice,Plzně a Č. Budějovic se podařilo získat 8x ocenění a se 7 modely zajistit postup na Mistrovství ČR konané 15.6. 2019 v Brně.

DUBEN 2019  ŽMK DDM Karlovy Vary uspořádal soutěž mladších modelářů ve 3 disciplínách - tvorbě modelu / kvízu o železnici a jízdách na kolejištibyl pohovor JURY s žákem o možnostech vylepšit samotný model před KP.

 BŘEZEN 2019  ŽMK DDM Karlovy Vary se zúčastnil semináře talentované mládeže v Bělči nad Orlicí s letošním tématem stavby modelu mostu s osazením v krajině.

 ÚNOR 2019  ŽMK KV připravil svou únorovou již II.výstavu KARLOVARSKÉ LOKÁLKY v DDM Karlovy Vary a děkuje za překvapivě velký zájem veřejnosti.

  LEDEN 2019  Mladí modeláři ŽMK KV se připravují nejen na republikové soutěže, ale i na svou únorovou výstavu KARLOVARSKÉ LOKÁLKY v DDM Karlovy Vary.

  PROSINEC 2018  ŽMK DDM Karlovy Vary ve spolupráci se SMČR připravil jednodenní soustředění pro mládež s tvorbou modelů drážních staveb závor. stanoviště, stavědla, dřevěných záchodků.

  LISTOPAD 2018  Modeláři ŽMK DDM Karlovy Vary připravuji krajské soustředění pro mládež s možnou návštěvou žáků klubů SMČR z Ostrova, Jesenice, Plzně, Č. Budějovic, Sokolova a Oseka. 

  ŘÍJEN 2018  Modeláři ŽMK DDM Karlovy Vary se svými modely v účasti evropské soutěže v Budapešti a dne 12.10-14.10. 2018 získání 3. místa v seniorské  i žákovské kategorii.

  ZÁŘÍ 2018  ŽMK Karlovy Vary se zúčastnil semináře talentované mládeže v Bělči nad Orlicí, kde byla na programu dostavba modelu vozu ř. Vase.

ČERVEN 2018     ŽMK KV NA MISTROVSTVÍ ČR ŽM - OSTROV 2018

POHLED DO MINULOSTI 

O KLUBU

KLUB VZNIKL JAKO JEDNA ZE ZÁJMOVÝCH ČINNOSTÍ NABÍZENÝCH ŽÁKŮM NA ZŠ TRUHLÁŘSKÁ. ZA PODPORY NADŠENCŮ P.HOZY,J.VIGHA,P.WORATSCHE,M.BASLA. PODAŘILO SE VYBUDOVAT VELMI SLUŠNÉ ZÁZEMÍ A POSTUPEM LET I KLUB NA ÚROVNI. KAŽDOROČNĚ NABÍZÍME DĚTEM CHVILKU VOLNÉHO ČASU VE SVĚTĚ MODELOVÉ I SKUTEČNÉ ŽELEZNICE, AKCE I VÝLETY A PŘEDEVŠÍM MOŽNOST VLASTNÍ RUČNÍ TVORBY MODELU. KLUB ZAŽIL NA SAMOTNÉ ŠKOLE TROJÍ STĚHOVÁNÍ A TAK OD ŠKOLNÍHO ROKU 2014/2015 ZAČAL PŮSOBIT POD DDM KARLOVY VARY, KDE BYLY NABÍDNUTY KOMFORTNÍ PODMÍNKY.

 

ČINNOST KLUBU

ŽÁCI MAJÍ MOŽNOST VYZKOUŠET SI ZRUČNOST -  SVOU VLASTNÍ TVOŘIVOST. ZAMĚŘUJEME SE NA PRÁCI S RŮZNÝMI MATERIÁLY - POZNÁNÍ ŽELEZNICE MODELOVÉ I TÉ SKUTEČNÉ. VELICE VÍTANOU AKCÍ A ZÚROČENÍ CELOROČNÍ PRÁCE JE SOUTĚŽ PRO TYTO NEJMLADŠÍ MODELÁŘE POD NÁZVEM PŘEBOR KARLOVARSKÉHO KRAJE. ZDE SE ŽÁCI OCITNOU VE SVĚTĚ MODELOVÉ ŽELEZNICE - SOUTĚŽE SLOŽENÉ Z KVÍZU - TVORBY VLASTNÍHO MODELU A JÍZDY NA SOUTĚŽNÍM KOLEJIŠTI.

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

MODELÁŘI Z NAŠEHO KLUBU SE NEJEDNOU DOSTALI NA STUPNĚ VÍTĚZŮ - TI ZKUŠENĚJŠÍ JSOU REGISTROVÁNI A OKUSILI I  REPUBLIKOVÉ SOUTĚŽE SMČR. 

EXKURZE

PO CELÝ ROK JE POŘÁDÁNA ŘADA  AKCÍ, KTERÝCH SE MODELÁŘI Z NAŠEHO KLUBU ÚČASTNÍ.

 


 

 

 

 PŘIPRAVUJEME SE NA ŠK. ROK 2017 /2018  

   PŘEHLED  STRÁNEK  

 - AKTUÁLNĚ ..KVĚTEN 2019  

INFO O ŽELEZNICI    MALÝ NÁHLED NA ŽELEZNICI PŘEDEVŠÍM MODELOVOU V ŽMK KV  

ŽMK KARLOVY VARY   SOUTĚŽ MLADŠÍCH ŽÁKŮ - ŽMK DDM KV

SVAZ MODELÁŘŮ ČR  ŽMK DDM KV V ÚČASTI NA KRAJSKÉM PŘEBORU ŽM SMČR 2019 

RADY-NÁPADY-INFORMACE  MODELÁŘSKÁ PRÁCE - dokumentace - práce s žáky

OBRAZOVÁ DOKUMENTACE POHLED NA KOLEJE A ŽELEZNICI KOLEM NÁS 

AKCE PRO PŘÍZNIVCE ŽELEZNICE